مکالمه زبانـهای خارجـی

مکالمه زبانـهای خارجـی

امروزه وجود یک مرکز آموزشی یا آموزشگاه معتبر که بتواند نیازهای آموزشی طیف وسیعی از علاقه مندان زبان انگلیسی را پوشش دهد کمی دشوار است. شاید عمده دلیل آن هم به نبود ملاک و معیار مشخصی بدین منظور بستگی دارد. با این وجود موسسه آموزش عالی آزاد کیمیا با بهره گیری از تجارب نوین و متدهای آموزشی منطبق با استانداردهای آموزشی در دوران فعالیت خود به یک مرجع قابل اطمینان و معتبر در زمینه آموزش زبان های مختلف از جمله آموزش زبان انگلیسی تبدیل شده است. زمانی که ما از یک دپارتمان تخصصی در حوزه زبان آموزی صحبت می کنیم بدون شک اعتبار و رتبه علمی یک موسسه و نیز وب سایت آموزشی از جمله فاکتورهای ارزیابی آن به شمار می رود. خوشبختانه موسسه آموزش عالی آزاد کیمیا نه تنها یک موسسه آموزشی منحصر به فرد بلکه از هر نظر دارای تفاوت های چشمگیری با سایر موسسات می باشد. بخشی از این تفاوت ها به نوع ارائه مطالب آموزشی مربوط می شود. در واقع موسسه آموزش عالی آزاد کیمیا سعی کرده است تا همواره در ارائه و انتشار جدیدترین مطالب و مقالات آموزشی پیشتاز باید و بدین منظور مجموعه ای از بهترین مطالب آموزشی را به ویژه در زمینه آموزش زبان انگلیسی ترجمه کرده و به علاقه مندان این زبان جهانی تقدیم کند.


زبان انگلیسی (English language) یک زبان با ریشه غرب آلمانی است که برای اولین در اوایل قرون وسطا در انگلستان مورد استفاده قرار گرفت و در حال حاضر یکی از زبان های رایج جهان است. زبان انگلیسی تنها زبان رسمی یا یکی از زبان های رسمی حدود 60 کشور مستقل است. این زبان به صورت وسیع در کشورهای انگلستان، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، ایرلند و نیوزیلند صحبت می شود. زبان انگلیسی بعد از چینی ماندارین و اسپانیایی سومین زبان مادری رایج جهان است. امروزه زبان انگلیسی به صورت گسترده ای در سراسر جهان به عنوان زبان دوم آموزش داده می شود. زبان انگلیسی همچنین زبان رسمی سازمان ملل و اتحادیه اروپا نیز هست.
زبان انگلیسی در طول یک بازه 1400 ساله ساخته و گسترش داده شده است. شکل های اولیه زبان انگلیسی توسط مهاجران انگولا ساکسون در حدود قرن پنجم میلادی به جزیره انگلستان آورده شد، به این شکل از زبان انگلیسی زبان انگلیسی کهن گفته می شود. انگلیسی میانه در حدود قرن 11 میلادی و با فتح انگستان به دست نرمن ها شکل گرفت. شکل امروزی زبان انگلیسی پس از قرن 15 میلادی و با اختراع ماشین چاپ شکل گرفت. به واسطه قدرت سیاسی و نظامی بالای امپراطوری بریتانیا زبان انگلیسی بین قرن ها 17 تا 20 در جهان گسترده شد. در حال حاضر در هر دو شکل مکتوب و دیجیتال زبان انگلیسی با فاصله ای زیاد بالاترین تعداد انتشار اسناد علمی و فنی در جهان را داراست.
انگلیسی مدرن صرف فعل ندارد و بیشتر به واسطه استفاده از فعل های کمکی و تغییر ساختار جمله عبارات و معانی پیچیده را می رساند. گذشته از اختلافات کوچک در تلفظ، نکات کوچک گرامری و انتخاب واژه های تا حدی متفاوت زبان انگلیسی در مناطق مختلف جهان به یک شکل صحبت می شود و انگلیسی زبان های جهان به سادگی میتوانند از طریق این زبان با هم ارتباط برقرار کنند.
زبان آلمانی به نسبت زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و فرانسه متکلمین زیادی در دنیا ندارد. اما دلیل آنکه یکی از پرطرفدارترین و کاربردی‌ترین زبان‌های دنیا به شمار می‌آید خود کشور آلمان و موقعیت‌های استثنایی و متنوعی است که برای همه مردم دنیا فراهم کرده است. آلمان از صنعتی‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا و دنیا است. اقتصاد قوی آلمان سبب شده است تا این کشور مقصد بسیاری از مهاجران از سراسر دنیا باشد. وضعیت خوب و اعتبار علمی بالای دانشگاه‌های این کشور و البته امکان تحصیل رایگان در بسیاری از این دانشگاه‌ها از دیگر دلایلی است که بسیاری از افراد آلمان را در لیست کشورهای مقصد مهاجرت خود قرار می‌دهند. از دیگر دلایل مهاجرت به آلمان ارزان بودن معیشت در این کشور است. زندگی کردن در آلمان به نسبت بسیاری از کشورهای اطراف آن مانند ایتالیا، فرانسه و انگلیس بسیار ارزان‌تر است.
برای مهاجرت به آلمان اولین چیزی که لازم دارید یادگیری زبان آلمانی است. چه قصدتان تحصیل در این کشور باشد و چه برای کار کردن به این کشور مهاجرت بکنید باید زبان آلمانی بدانید. دانشگاه‌های درجه‌ی یک این کشور اگرچه رایگان هستند اما دروس خود را به زبان آلمانی ارائه می‌کنند و برای ورود به این دانشگاه‌ها سطح دانش عمومی و تخصصی شما در زبان آلمانی سنجیده می‌شود.
بسیاری بر این باورند که یادگیری زبان آلمانی و مکالمه به این زبان کار بسیار دشواری است. باید بگوییم که خیر! به راستی یادگیری زبان آلمانی ساده‌تر از آنی است که اغلب تصور می‌شود. آموزشگاه ایرانمهر با همکاری با بهترین اساتید آموزش زبان آلمانی، بهره‌گیری از روش‌های تدریس بروز دنیا و استفاده از بهترین منابع آموزشی همه چیز را برای یک آموزش اصولی برای شما علاقه‌مندان به یادگیری زبان آلمانی فراهم آورده است. فرصت را از دست ندهید و از همین امروز مراحل ثبت نام خود را در دوره‌های آموزشی زبان آلمانی پیگیری کنید.
در دوره‌های زبان آلمانی همه چیز بصورت کاربردی آموزش داده می‌شود و تلاش بر این است که زبان کارکرد اصلی خود را که همان برقراری ارتباط کلامی است حفظ کند. بسیاری از متدهای آموزشی بدلیل ناکارآمد بودن پس از مدتی زبان آموز را از ادامه تحصیل و فارگیری زبان بازمی‌دارد. آموزشگاه زبان ایرانمهر پایه و اساس آموزش بر تقویت مهارت گفتاری است و همه چیز از سطح مقدماتی تا پیشرفته با جزئیات تدریس می‌شود. ایرانمهر در تمام مراحل یادگیری با شما همراه است و همواره به شما کمک می‌کند تا با بالاترین بازده و در کم‌ترین زمان ممکن زبان مورد علاقه خود را بیاموزید.


تاریخچه
زبان فرانسه  و نقش آن در آموزش زبان فرانسه

شاید تعجب کنید ولی بر خلاف تلفظ و لهجه های متفاوتی که دو زبان فرانسوی و انگلیسی دارند در واقع هر دو زبان ریشه مشترکی دارند. زبان فرانسوی نیز مانند زبان انگلیسی ریشه لاتینی داشته و از قرابت و قدمتی طولانی به درازی تاریخ پر فراز و نشیب بشری برخوردار است.

یکی از مواردی که باید قبل از آموزش زبان فرانسه به آن توجه کنید قرابت و همسانی واژگان این زبان و رسم الخط مشترک زبان فرانسه با سایر زبان های همجوار از جمله زبان انگلیسی می باشد که بسیاری از کلمات از قبیل موزه و رستوران تلفظ مشابهی دارند. یعنی زمانی که شما به آموزش زبان فرانسه به تنهایی می پردازید در واقع انگیزه و محرک مطلوبی را برای آموزش زبان دیگری مانند زبان انگلیسی نیز پیدا می کنید.

وجود واژگان همسان و نیز اصطلاحات درهم تنیده ای که نشانه ای از قرابت و پیوستگی این دو زبان با همدیگر است می تواند دلیلی برای اصالت زبان فرانسه باشد. شاید تاریخچه این زبان به نوعی شما را تشویق کند تا به جمع علاقه مندان آموزش زبان فرانسه بپیوندید.

آموزش زبان فرانسه به شما یاد می دهد که برخلاف تصور عامه با این زبان دوست داشتنی و شیرین به راحتی مأنوس شوید و از دریچه این زبان اصیل با زیباییها و شگفتیهای بیشتری در جهان آشنا شوید و معلوماتتان را در زمینه های مختلف ارتقا دهید.


بیش از 250 میلیون نفر در سراسر دنیا به
زبان عربی صحبت می کنند.دانش زبان عربی از اهمیت خاصی بین مسلمانان جهان برخوردار است.در عین حال دانستن زبان عربی از لحاظ چرخه اقتصادی و بازرگانی در منطقه خاورمیانه و همچنین سراسر دنیا دارای اهمیتی ویژه می باشد.زبان عربی از جهت نوشتار برای فارسی زبانان ساده تر می باشد ، زیرا از الفبای مشترکی برخوردار هستند.
لازم به ذکر است زبان عربی، زبان رسمی بیش از 25 کشور جهان از جمله :
• عربستان
• بحرین
• امارات متحده عربی
• الجزیره
• عراق
• لبنان
• کویت و … می باشد.
کتاب های آموزشی مورد تائید موسسه آموزشی عالی آزاد کیمیا صدی الحياة (پژواک زندگی) میباشد.
بسیاری از دانشجویان، معلمان، مدیران، پژوهشگران و علاقه مندان سفر به کشورهای عربی یا استفاده کنندگان از رسانه ها و نشریات و کتاب های جدید عربی همواره از فقدان مجموعه ای جذاب، هدفمند، پویا و برخوردار از اجزاء مورد نیاز آموزش زبان در عرصه زبان عربی رنج برده اند.کتب “صدی الحیاه ” سعی در ارائه راه حلّ مناسبی برای رفع این مشکل بوده است. در مجموعه “صدی الحیاه ” که شامل کتاب زبان آموز ـ دفتر تمرین ـ راهنمای معلم ـ نوار یا لوح فشرده صوتی و برخی فیلم های کمک آموزشی است، کوشش شده است زبان عربی با در نظر گرفتن مهارت های شنیدن ـ سخن گفتن ـ خواندن و نوشتن در قالبی جذاب و متناسب با نیازهای کاربردی آموزش داده شود .
تفاوت های ظاهری و آماده سازی مجموعه با بهره گیری از شیوه های نوین و جذّاب از نکات برجسته این مجموعه است گفتگوها، تعابیر، واژگان و متون ضبط شده در نوار یا لوح فشرده صوتی کار فراگیری لهجه و لحن درست عربی را هموار ساخته، امکان تقویت مهارت شنیدن را نیز فراهم می سازد.


موسسه آموزش عالی آزاد کیمیا، با برگزاری دوره های تخصصی ویژه مکالمه زبانهای خارجی در قالب کلاس های حضوری و غیرحضوری vip طی 15 سال اخیر جزو برترین موسسات ارائه دهنده خدمات آموزشی این دوره ها در کشور می باشد.
به آندسته از داوطلبینی که دوره ها را با موفقیت سپری می کنند، در انتها و پس از انجام پروژه جامع پایان دوره، گواهینامه پایان دوره آموزش عالی آزاد از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا می گردد، که مورد تایید سازمان ها و ادارجات در داخل کشور و همچنین قابل ترجمه رسمی در قوه قضائیه و وزارت امورخارجه می باشد.     ثبت نام اینترنتی دوره های آموزشی

.

توسط : admin | تاریخ : 1400/02/06 | نظرات