آمـوزش کاربـردی نـرم افزار 3DsMAX

نرم افزار تری دی مکس   (3ds max)  یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای موجود در زمینه ی صنعت سه بعدی می باشد.
این نرم افزار ابتدا بر روی سیستم عامل داس  توسط     gray yostارائه گردید و سپس انتشار آن تا به حال ادامه پیدا کرده است . نکته قابل توجه در این زمینه این می باشد تا چند سال (حدوداً سال ۲۰۰۶) ورژن های مختلف تری دی مکس    (3DS MAX)  به نام شرکت Discreet و نوع نام گذاری آن بصورت تک رقمی بود (بجز چند نسخه ی ابتدایی که شامل اعشار هم میشد مثلا  3ds Max 3.4 و آخرین نسخه تری دی مکس با این شیوه نام گذاری  3ds max 9 بود که بعد از آن شرکت Autodesk امتیاز کامل این نرم افزار را خریداری و سیستم نام گذاری آنرا نیز تغییر داد در حال حاضر آخرین نسخه نرم افزار تری دی مکس با نام Autodesk 3ds Max  ارائه گردیده است .
در این نرم افزار ورودی از تمام نرم افزارهای دو بعدی و سه بعدی امکان پذیر میباشد برای مثال برای ورود فایل دو بعدی بیشتر از نرم افزار autocad که به فرمت dwg و از نرم افزار های سه بعدی مثل archicad, revit و … به فرمت ds3  وارد میشود
یکی دیگر از قابلیت های این نرم افزار خروجی به نرم افزار های طراحی گرافیکی مانند فوتوشاپ میباشد که با این کار میتوان کیفیت رندر را چندین برابر افزایش داد که به این عمل پوست پروداکشن برای مثال یک فضای خام در    3dmax  را در فوتوشاپ را میتوان با پست پروداتکشن کردن به یک پوستر با کیفیت بارانی افتابی برفی یا حتی شب و روز بودن ان را تایین کرد گزینه بعدی در این نرم افزار وجود متریال های بسیار با کیفیت میباشد که این متریال ها تنوع زیادی دارد به طور کلی نرم افزار    3dmax نرم افزاری مادر  ددر معماری محسوب میشود تمامی نرم افزار های معماری مانند revit, archicad, autocad r فنی تر از
   3dmax  میباشند اما از لحاظ رندر گیری و طراحی سه بعدی قابلیت رقابت با    3dmax را ندارند
از جمله کاربرد های 3d max  میتوان به استفاده ی آن در تبلیغات، آموزش، صنعت، طراحی صنعتی، معماری، کابینت سازی، غرفه سازی نمایشگاه، بازی سازی، انیمیشن و جلوه های ویژه سینمایی اشاره کرد...


ویژگی های جدید  :3ds max 2019

• حالت :Live Transform Tracking کنترل های ترنسفرم را بین تری دی مکس و 3d max interactive همگام سازی می کند. نورهای فوتومتری از تری دی مکس نیز هم اکنون در   3d max interactive به صورت نورهای فیزیکی وارد می شوند و فایل های مرتبط با IES هم به درون آن ایمپورت می گردند.
• ابزار جدید و پیشرفته ی :Wood procedural Map امکان تولید تکسچرهای چوب را با تنظیمات کامل برای شما فراهم می کند
• :OSL Map and Open Shading Language  این گزینه به شما اجازه می دهد تا شیدرهای دلخواه خودتان را بنویسید و یا شیدرهای OSL آماده را دانلود کنید و از آنها استفاده نمائید.
•  :Shared Views: این گزینه شرایطی را برای شما فراهم می کند تا مدل هایتان را با افراد آنلاین به اشتراک بگذارید و بازخورد آنها را دریافت کنید.
• ابزار :Smart Placement یک راهکار بصری را پیش روی شما قرار می دهد تا بتوانید موقع کار در Level Viewport و ویرایش صحنه در واقعیت مجازی، محل آبجکت ها را به طور دقیق تنظیم کنید.
• :Shape Booleans:  این ابزار با اشکال باز و بسته به خوبی کار می کند و برای ساخت نقشه ی ساختمان، موشن گرافیک، و هر آبجکتی که از اسپلاین ها به عنوان شکل اولیه استفاده می کند مناسب می باشد.
• :3ds Max Interactive:  ویرایش VR در حال حاضر از طریق ویوپورت جدید Level Viewport VR امکان پذیر می باشد و به شما اجازه می دهد تا از هدست VR برای وارد شدن و ویرایش Level در واقعیت مجازی استفاده نمایید.


موسسه آموزش عالی آزاد کیمیا، با برگزاری دوره های تخصصی ویژه 3DsMAX در قالب کلاس های حضوری و غیرحضوری vip طی 15 سال اخیر جزو برترین موسسات ارائه دهنده خدمات آموزشی این دوره ها در کشور می باشد.
به آندسته از داوطلبینی که دوره ها را با موفقیت سپری می کنند، در انتها و پس از انجام پروژه جامع پایان دوره، گواهینامه پایان دوره آموزش عالی آزاد از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا می گردد، که مورد تایید سازمان ها و ادارجات در داخل کشور و همچنین قابل ترجمه رسمی در قوه قضائیه و وزارت امورخارجه می باشد.


ثبت نام اینترنتی دوره های آموزشی.

 

توسط : admin | تاریخ : 1400/02/06 | نظرات