دوره کاربردی آموزش نرم افزار AUTOCAD

اتوکد به انگلیسی : (AUTOCAD) نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود. این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط‌های دوبعدی و سه بعدی را دارند.
در نرم افزار اتوکد (AutoCAD ) وجود عبارت CAD مخففی است از عبارت Computer Aided Design  که به معنی طراحی به کمک یک نرم افزار است. البته در منابع مختلف دیگر CAD را بعنوان کلمه اختصاری عبارت Computer Aided Drafting  و به معنای ترسیم فنی به کمک نرم افزار نیز معرفی کرده اند.

نرم افزار اتوکد تا به حال 33 ورژن داشته است، که از سال 1982 تا به امروز منتشر شده اند، همچنین دارای نسخه هایی با کاربری متفاوت برای کاربران رشته های مهندسی بوده است
این نرم افزار به مهندسان این امکان را می‌دهد تا بتوانند ایده‌های ذهنی خود را پیاده‌سازی کرده و با کمک ابزار ترسیم آزاد سه بعدی، به طراحی و مستند سازی هوشمند محصولات خود بپردازند. طیف قابلیت‌های این نرم افزار تا حدی گسترده است که محدود به یک رشته و صنعت خاص نمی‌شود و تقریباً در تمامی امور طراحی و ترسیم مدل‌های سه بعدی در رشته‌های الکترونیک، عمران، معماری، نقشه‌کشی و مدل‌سازی کاربرد دارد. در طی سال‌های اخیر شرکت Autodesk نسخه‌های ویژه‌ای از این نرم افزار را برای رشته‌های متعدد مهندسی ارائه کرده که از جمله آن‌ها می‌توان به  AutoCAD Electrical و  AutoCAD Mechanical و  AutoCAD Architecture و غیره اشاره کرد.


AutoCAD Architecture برای رشته معماری

AutoCAD Electrical برای رشته برق
AutoCAD Mechanical برای رشته مکانیک
AutoCAD Civil 3D برای عمران و راهسازی

AutoCAD Map 3D برای جغرافیا و شهرسازی
AutoCAD Plant 3D طراحی صنعتی و کارخانجات
AutoCAD MEP برای تاسیسات ولوله کشی
AutoCAD P&ID ابزار آلات و نقشه های تاسیساتیقابلیت‌های کلیدی نرم افزار   Autodesk AutoCAD :
-  پرکاربردترین نرم افزار طراحی صنعتی و ترسیم نقشه‌های فنی در جهان
-  انتقال آسان تنظیمات بین کامپیوترهای مختلف
-  بهره‌مندی از پسوند اختصاصی  DWG
-  اشتراک گذاری طرح‌ها با حداقل حجم و حداکثر کیفیت
-  کیفیت بالا در پردازش و چاپ طراحی‌ها
-  دارای محیط برنامه نویسی پیشرفته برای کاربردهای خاص
-  ابزار طراحی و ترسیم آزاد سه بعدی و دو بعدی
-  انعطاف پذیری بالای محیط کاربری
-  جلوگیری از انجام تغییرات ناخواسته
-  قابلیت‌های گسترده طراحی مانند نقطه ثقل هوشمند، ابزار اندازه‌گیری دقیق و غیرهموسسه آموزش عالی آزاد کیمیا، با برگزاری دوره های تخصصی ویژه AUTOCAD در قالب کلاس های حضوری و غیرحضوری vip طی 15 سال اخیر جزو برترین موسسات ارائه دهنده خدمات آموزشی این دوره ها در کشور می باشد.
به آندسته از داوطلبینی که دوره ها را با موفقیت سپری می کنند، در انتها و پس از انجام پروژه جامع پایان دوره، گواهینامه پایان دوره آموزش عالی آزاد از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطا می گردد، که مورد تایید سازمان ها و ادارجات در داخل کشور و همچنین قابل ترجمه رسمی در قوه قضائیه و وزارت امورخارجه می باشد.


ثبت نام اینترنتی دوره های آموزشی.


 

توسط : admin | تاریخ : 1400/02/06 | نظرات