قوانین و مقررات دوره های آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد کیمیا


قوانیـن اداری-آموزشـی وآئيـن نــامه انضباطــی گزينــش و حيــن تحصيــل       
به اسـتناد ماده ده قانون مدنـی در موسسـه آمـوزش عالـی آزاد کـيميـا
قابل اجرا از سوي موسسه و دانشپذير(متعهد): ( شامل کلیه خدمات موسسه وکلاسهای حضوری و غیرحضوری )

1. دانشپذير موظف است کليه قوانين و مقررات عمومی تحصيل در موسسات آموزش عالی جمهوری اسلامی ايران  و ضوابط خاص موسسه را رعايت نمايد.
2. رعايت شئونات اخلاقی و اسلامی و پوشش مناسب الزامی می باشد و در صورت عدم رعايت، از ادامه ارائه خدمات آموزشی به دانشپذير جلوگيری بعمل مي آيد.
3. حضور منظم ، راس ساعات آموزشی اعلام شده الزامی بوده و در صورت غيبت مکرر، عدم انجام تکليف و ايجاد روند نامناسب ،  نام داوطلب از فهرست دانشپذيران مجموعه حذف خواهد شد.
4.  موسسه موظف به ارائه خدمات آموزشی و پذيرش دانشپذيران در ساعات کلاس می باشد و در ساير اوقات، دانشپذير نمی تواند در محيط موسسه حضور داشته باشد.
5. دانشپذير موظف است پس از ثبت نام حداکثر تا مدت 5 روز نسبت به تسويه اقدام کند، در غير اين صورت حق شرکت در کلاس را تا تسويه حساب کامل نخواهد داشت و  نام داوطلب از ليست ظرفيت آن دوره حذف خواهد گرديد و همچنين موسسه ميتواند بدون استرداد شهريه علی الحساب پرداختی ، دانشپذير را اخراج نموده و دانشپذير حق هيچگونه اعتراضي نخواهد داشت.
6. در خاموش نگه داشتن تلفن، جهت حفظ نظم کوشا باشيد.  ضبط صدا و فیلم کلاسها توسط دانشپذير ممنوع می باشد و در صورت تخلف اخراج بدون برگشت شهریه قطعیست.
7.درصورت اعلام هرگونه تغيير در شرايط آزمون ها و یا برگزاری کلاسهای آمادگی حضوری یا دوره تخصصی، و یا تعویق زمان برگزاری آزمون نسبت به برآورد اولیه،  از طرف مراکزی که مبادرت به برگزاری  می نمایند و سایر مراجع کشور و اتفاقات غير مترقبه، موسسه هيچ گونه مسئوليتي ندارد و صرفا کلاس ها را با نحوه برنامه ریزی مقدور،( غیرحضوری، آنلاین و ... ) برگزار و به پایان می رساند.
8.        مسئوليت ثبت نام آزمون اصلی و يا داشتن شرايط شرکت در آزمون اصلی و ... به عهده داوطلب است و درصورت قبولي داوطلب، نام او از طرف مؤسسه رسماً اعلام خواهد گرديد.
9.          فقط برای آندسته از دانشجويانی مدرک پايان دوره صادر خواهد شد، که ضمن حضور در کلاس ها، نمره قبولی هر درس را بدست آورند و پروژه جامع پايان دوره را در ادامه کلاس ها و بدون وقفه با موفقيت سپری کنند. توجه: فرصت ارائه پروژه جامع پایان دوره نهایتا 45 روز تا 60 روز بعد از آخرین کلاس دوره می باشد و در غیر اینصورت دوره ناتمام اعلام می گردد.
10.     دانشپذير موظف به انجام پروژه ها، تکاليف و حضور بموقع و منظم، در عناوين مختلف کلاسی می باشد، در غير اين صورت موسسه نام ايشان را از ليست ظرفيت آن دوره حذف خواهد نمود.
11.                 کليه کلاسها در روز وساعت اعلام شده تشکيل مي گردد ، ودرصورت هرگونه تغييراحتمالي فقط ازطريق کانال تلگرام موسسه اطلاع داده خواهد شد.
12.                 در صورتيکه دانشپذير به قوانين و ضوابط موسسه توجه ننمايد و نظم را مختل نمايد موسسه ميتواند بدون استرداد شهريه ، دانشپذير را اخراج کند.
13.     ظرفیت تعداد نفرات در کلاس ها بین 40 تا 80 نفر و کارگاه کامپیوتر 25 الی 35 نفر می باشد همچنین با امضاء این فرم کلیه امکانات کلاس ها و ظرفیت های موسسه به تایید دانشپذیر رسید.
14.     در صورت انتقال محل موسسه و برگزاری کلاس ها  به مکان ديگر، محل جديد، محل برگزاری خواهد بود و با توجه به اعلام در اين آئين نامه دانشپذير حق هيچگونه اعتراضي نخواهد داشت.
15.     ثبت‌نام در اين دوره به منزله آگاهي و پذيرفتن تمام شرايط و مقررات مؤسسه آموزش عالي آزاد کيميا مي‌باشد. تبصره : اعلام نام دانشپذير پذيرفته شده در آزمون از طرف موسسه.
16.     موکدا یادآور می شود دانشپذير با ثبت نام در موسسه کیمیا، مسوليت دارا بودن شرايط شرکت در کلاسهای حضوری و کلاس های غیرحضوری وآزمون اصلی را قبول کرده است.
17.     داوطلب يا دانشپذير موظف به پاسخگويي،  همکاری، رعایت مسایل اخلاقی و احترام  به کادر اداری و خدماتی موسسه می باشد و در صورت ايجاد اختلال،  موسسه ميتواند بدون استرداد شهريه ، دانشپذير را اخراج نموده و پيگيري احقاق حق خود ازمراجع ذيصلاح را محفوظ مي دارد و دانشپذير حق هيچگونه اعتراضي نخواهد داشت.
18.     دانشپذیر موظف می باشد جهت حضور منظم در دوره ها، تقویم آموزشی و هر آنچه مربوط به برگزاری دوره می باشد را از محل تابلو اعلانات، کانال تلگرام، تماس تلفنی و ... کسب اطلاع نماید.

19.     ثبت نام تلفنی، غیر حضوری، نیابتی، اینترنتی و ... به منزله آگاهی داشتن داوطلب از کلیه قوانین وزارت علوم و موسسه کیمیا می باشد و موسسه هیچ گونه مسئولیتی در این قبال ندارد.

20.     حدود 80% الی 90% کلاس های غیر حضوریVIP شامل قسمت درسنامه و حل تست ارائه شده توسط مدرسین است که بصورت ویدئوکلاس ضبط شده می باشد و داوطلب پس از ثبت نام بایستی آنها
                   را از طریق لینک هایی که از طرف موسسه در اختیارش قرار می گیرد دانلود کند، و 10% الی 20%  دوره آموزشی بصورت رفع اشکال آنلاین انجام می شود. زمان برگزاری کلاسهای آنلاین رفع اشکال از 10 روز به آزمون اصلی شروع می شود و تا 48 ساعت قبل از آزمون ادامه دارد. ضمنا دوره های غیرحضوری VIP بصورت تک کاربره می باشند و فقط بر روی کامپیوتر اجرا می شوند و تا زمان آزمون اصلی قابلیت استفاده را دارند.


توجه: خدمات دوره های حضوری و غیرحضوریvip صرفا تا زمان اولین آزمون پیش رو ارائه می گردد و بر آن مبنا ثبت نام می گردد و پس از آن دارای اعتبار نمی باشد و به هیچ عنوان قابل استفاده برای دوره های بعد نیست.


21.     جهت ارائه آپشن های اختیاری مختلف، برحسب درخواست داوطلب و سفارش موارد مورد نیاز ایشان، هزينه جزوات کلاس های حضوری و غیرحضوری و یا تکثیر ویدئو کلاس های دوره های غیرحضوری بر روی DVD و هزینه ارسال های پستی کلاسهای غیر حضوری در شهريه دريافتی دوره لحاظ نشده و طبق درخواست داوطلب بصورت جداگانه در طول دوره دريافت می گردد


22. خدمات دوره های حضوری و غیرحضوریvip صرفا تا زمان اولین آزمون پیش رو ارائه می گردد و بر آن مبنا ثبت نام می گردد و پس از آن دارای اعتبار نمی باشد و به هیچ عنوان قابل استفاده برای دوره های بعد نیست.
23. در کلاس های حضوری آمادگی آزمون، داوطلب در هر بازه زمانی که ثبت نام کند و وارد دوره ها شود، یک دوره کامل، کلاس ها، برای ایشان برگزار می شود و تا خود آزمون ادامه خواهد داشت. توجه مهم:بدیهی است چنانچه زمان محدودی(کمتر از 70روز کاری آموزشی)تا اولین آزمون پیش رو مانده باشد، ملاک ثبت نام وتعهدات موسسه برای آمادگی ایشان،آزمون دوم پیش روخواهد بود.

-

نکات مهـم دوره های آمـوزش عالـی آزاد و شروط دریافت گـواهینـامه پـایان دوره:
دوره‌هاي آموزش عالي آزاد به هيچ نوع مدرك رسمي دانشگاهي ويا «معادل»، «همتراز» و«مشابه» آن منجر نمي‌شود.
براي شركت دردوره‌هاي آموزش عالي آزاد، داشتن مدرك پايان تحصيلات دورة عمومي(دیپلم)ومعافيت(دائم يا موقت)از نظام‌وظيفه لازم است وحضور دراين دوره‌ها به‌عنوان شرط معافيت ازنظام وظيفه نيست.
جهت برگزاری ساعات اضافی ، جزوات ، بازديد ها و موارد لحاظ نشده  و ...( با نظر شورای موسسه) در هر دوره ميزان شهريه آن محاسبه  و بصورت جداگانه طی برگزاری دوره دريافت خواهد شد.


-

شرايط برگشت شهريه ( طرح تضمين کيفيت آموزشی) آزمون نظام مهندسی فقط تابع موارد ذيل می باشد و رعايت نشدن هر یک از بندها بتنهايي آنرا فسخ می نمايد:

این طرح فقط ویژه "دوره حضـوری آمادگی آزمون نظام مهندسی" می باشد و برای ثبت نام در آن می بایست جهت امضاء قرارداد اختصاصی و تکمیل فرم ثبت نام ویژه حضورا به محل موسسه مراجعه شود.

1. مجموع تاخير يا غيبت (در کلاس يا آزمون آزمايشی )بيش از سه جلسه اين شرط را فسخ می نمايد. هر جلسه کلاس ۵/۱ساعت می باشد و عدم حضور بيش از ۵دقيقه در ساعات اعلام  شده تاخير و غيبت محسوب می گردد. در ابتدا و انتهای هر جلسه کلاسی جهت حضور و غياب دانشپذير می بايست از دستگاه ثبت اثر انگشت استفاده نمايد. ( حداقل  فاصله مابين کلاس ها بابت ثبت اثر: ۵دقيقه)

2. غيبت در جلسه آزمون اصلی اين شرط را فسخ مي نمايد.  تبصره: در صورت برگشت شدن هر يک از چک های شهريه و يا عدم تسويه حساب تا يک هفته پس از شروع دوره اين شرط فسخ می گردد.

3. در صورت کسب نمره کمتر از 25 درصد در آزمون اصلی نظام مهندسی بابت نظارت/ اجرا/طراحی:عمران، معماری، برق، مکانيک، محاسبات عمران، شهرسازی و  يا کمتر از 12 در آزمون اصلی نظام مهندسی  طراحی معماری  اين شرط فسخ می گردد و داوطلب  مشمول شرايط برگشت شهريه نمی گردد.

4. داوطلب متعهد می گردد صرفا منابع – جزوات ( کليد واژه)  معرفی شده از سمت حوزه مديريت موسسه را از موسسه تهيه و استفاده نمايد و درصورت  عدم رعايت اين شرط قرارداد فسخ می گردد.

5.شرايط برگشت شهريه اين قرارداد تا يک هفته پس از اعلام نتايج دارای اعتبار است و پس از آن اين شرط فسخ می گردد.داوطلب موظف می باشد پس از اعلام نتايج ظرف مدت يک هفته به موسسه مراجعه و مدارک جهت برگشت شهريه را تحويل کادر اداری دهد و رسيد بگيرد.موسسه در قبال برگشت شهريه پس از اين مهلت هيچگونه تعهدی ندارد و اين شرط فسخ می گردد.

6. موسسه نتايج بررسی آندسته از دانشپذيران دوره را که مشمول شرايط برگشت شهريه شده اند ،  چهار هفته پس از مهلت يک هفته ای جهت دريافت کارنامه های عدم قبولی ،  رسما اعلام می کند.

7.در صورت عدم قبولی در آزمون و با رعايت شروط فوق شهريه پرداختی به موسسه با کسر30% (بابت خدمات) و شانزده ماه بعد از زمان اعلام قبولی های برگشت شهريه و طبق برنامه زمانبندی که از سوی موسسه اعلام خواهد شد انجام مي پذيرد. ( هر گونه اعتراض به بندهای فوق که طی اين قرارداد رسما اعلام و مورد توافق طرفين قرار می گردد به هيچ عنوان پذيرفتنی نمی باشد.)


-


ضوابط فسخ قرارداد کلیه کلاس های حضوری و غیرحضوری:
1.         انصراف و ثبت نام (در هر بازه زمانی) به هر دليل (اعم از پذيرش و يا تکميل ظرفيت در دانشگاه‌ها، بيماري، خدمت سربازي، مشكلات شغلي، بحران های کشوری و جهانی، عدم توانايي استفاده از کلاس ثبت نامی، انتقال و ماموريت‌هاي اداري، مسافرت‌هاي داخلي و خارجي، مشكلات خانوادگي، مشكلات مالي و غيره... ) صرفا شامل قوانين ذيل می باشد.
2.         تکميل و تحويل فرم درخواست انصراف توسط دانشپذير و ارائه آن به کادر اداری و دريافت رسيد.
3.         تعيين درصدهای کسر از هزينه  های دوره در صورت انصراف به شرح ذيل:
-          الف) انصراف کتبی بعد از ثبت نام تا 15 روز قبل ازشروع دوره، 20% از کل هزينه دوره کسر و مابقيه به دانشپذير بازپرداخت می گردد.
-          ب) انصراف کتبی بعد از ثبت نام تا 10 روز قبل ازشروع دوره، 25% از کل هزينه دوره کسر و مابقيه به دانشپذير بازپرداخت می گردد.
-          ج) انصراف کتبی بعد از ثبت نام تا 5 روز قبل ازشروع دوره، 30% از کل هزينه دوره کسر و مابقيه به دانشپذير بازپرداخت می گردد.
-          د) انصراف کتبی بعد از ثبت نام تا شروع دوره، 35% از کل هزينه دوره کسر و مابقيه به دانشپذير بازپرداخت می گردد.
-          ه) عدم استرداد هزينه دوره به دانشپذير بعد از شروع کلاس ها و يا  بعد از زمان اعلام تحويـل پک های آموزشی(حتي در صورت غيبت يا عدم حضور داوطلب).
-          و) عدم استرداد شهريه بعد از برگزاری اولين آزمون به دانشپذيری که در آزمون های ادواری شرکت می کند.
-         ز) شهريه دروس انتقالي به دوره بعد، به هيچ عنوان و تحت هيچ شرايطي قابل استرداد نخواهد بود.
-         ح) موسسه از پذيرش فرم استرداد شهريه در عناوين کلاسی که از مدرسين ساير شهر ها استفاده می شود، و يا کد های روزهای پنجشنبه و جمعه در هر بازه زمانی ثبت نام و تشکيل دوره، بدليل پيش بينی شرايط خاص جهت برگزاری، معذور است، و ثبت نام را در همان مرحله اوليه و تکميل شهريه قطعی مينمايد.
4.        کلاس های غیرحضوری بدلیل پیش بینی شرایط خاص و روند تولید محتوا و برنامه ریزی ویژه، بعد از ثبت نام به هیچ عنوان شامل شرایط انصراف نمی باشند.
5.        در صورت موافقت انصراف بر اساس بند های فوق و پر نمودن فرم استرداد،  تسويه حساب و عودت شهريه پايان دوره آموزشی  صورت ميگيرد.

6.        اينجانب:....................................................................... به کد ملی: ................................................................ ضمن مطالعه ، توجيه کامل و اعلام تعهد و موافقت بر نافذ بودن ماده ده قانون مدنی بر شرايط اعلام شده در اين فرم ، متقاضی ثبت نام در موسسه کيميا می باشم و هيچ گونه ادعايي ندارم.

نام ونام خانوادگی
تاريخ و  امضاء دانشپذير

توسط : admin | تاریخ : 1399/10/17 | نظرات